Pages Menu
Categories Menu

Dbanie o urode

Dbanie o urode

Dbanie o urode

Która kobieta nie marzy o tym, aby być doskonała? Generalnie wielkim problemem, a w zasadzie słabością czy też cechą charakterystyczną pań jest bardzo często posiadanie sporych kompleksów. Nierzadko zdarza się, że te mankamenty, na które ostro skarżą się kobiety i których zaciekle wstydzą się oraz mocno krytykują w sobie nie istnieją, albo są silnie wyolbrzymione, ale jednak.

Nie ma żadnych złudzeń co do tego, że wraz z biegiem czasu i kolejnymi przybywającymi na koncie latami naszego życia, niestety ale uroda staje się coraz gorsza i wychodzą pewne objawy starzenia się naszego organizmu i urody tym samym wraz z nim. Generalnie nie zapominajmy o tym, że o urodę trzeba dbać i do tej pielęgnacji trzeba podejść na poważnie. Co przez to na poważnie rozumiemy? Otóż trzeba mieć na względzie fakt, że nie powinno się kupować niesprawdzonych produktów kosmetycznych.

Nie możemy testować na sobie samej, nie warto eksperymentować, ani stosować czegoś co nie jest dla nas, nie jest dla nas przeznaczone czy nam nie leży, albo czego nie akceptuje nasza uroda. Nie zalec się robienia nic wbrew swojej własnej naturze oraz rytmowi pracy naszego organizmu. I tak w tej materii chodzi na przykład o umiejętny dobór środków pielęgnacyjnych. Zacznijmy od tego, że wystrzegamy przed oszustwami, jakich dzisiaj w zakresie działalności rynku kosmetycznego nie brakuje.

Otóż chodzi nam o to, że często panie ulegają modzie. Idą za tym, co jest na chwilę obecną trendy, co jest na topie. Tak jak w przypadku ubrań przykładowo- nie każdemu do jego sylwetki, oprawy oczu, koloru karnacji czy cery, a także odcienia włosów pewne stroje, elementy garderoby czy też stylizacje i wizualizacje pasują, tak samo jest w przypadku rozmaitych preparatów kosmetycznych.

Przecież to, że na reklamie coś sprawia, że modelka ma puszyste, piękne, nierozdwojone i zadbane włosy wcale nie oznacza, że takie same efekty mogą być i u nas. Nie dajmy się nabrać na drogie i oszukańcze a ładniej mówiąc – dobre marketingowo- kampanie reklamowe, jakie przecież są kopalnią gigantycznych zarobków firm i koncernów kosmetycznych. Zarobki te to efekt żerowania na ludzkiej niewiedzy, słabościach kobiet do wszelakich kosmetyków, jak również rezultat na przykład damskiej naiwności i chęci zlikwidowania swych kompleksów poprzez coraz to nowsze inwestycje w wielorakie preparaty, mające rzekomo znacząco poprawić wygląd pań. Nie jest to prawdą, że wszelkie środki kosmetyczne na sto procent zatuszują nasze wady i mankamenty urodowe.

Niekiedy rezultaty ich zastosowania są niestety dużo gorsze a efekty odwrotne do tych zamierzonych i spodziewanych. Co to oznacza? Otóż na przykład weźmy chociażby kwestię doboru standardowego damskiego kosmetyku, jakim jest peeling do ciała. Niech kobieta mająca skłonności do pękających naczynek czyli tworzenia się nieestetycznych sieci pajączków czy też brzydkich i szpecących z reguły nogi żylaków kupi sobie nawet drogi i bardzo mocno rekomendowany oraz reklamowany peeling gruboziarnisty o działaniu rozgrzewającym, który ściera warstwę naskórka i rzekomo ma wykazywać działanie antycellulitowe. Ok, niby wszystko w zakresie cellulitu jest spełnione jak należy, ale przy tym że pozbędziemy się cellulitu, niestety ale zaszkodzimy innej kwestii – otóż naszym słabym naczyniom krwionośnym, czego efekt będzie jeszcze gorszy niż wyżej wspomniany cellulit – brzydkie nogi pełne popękanych naczynek.

By temu wszystkiemu zaradzić warto nie kupować kosmetyków nieświadomie, w ciemno, aby nie wyrządzić sobie nawet często nieświadomie zupełnie więcej szkody aniżeli pożytku.

Artykuł dzięki: