Pages Menu
Categories Menu

fitness motywacja

fitness motywacja

Relacje i zwiększenia produktywności.

Wiedza ukryta aka „SMARTS Ulica”

Słyszeliście frazę „Doświadczenie JEST najlepszym nauczycielem …”

W kręgach psychologii Wiedzy zdobytej od codziennego doświadczenia nazywany JEST Wiedza milcząca. Potoczne określenie na „mądrość ulicy”, co oznacza, že formalny, Nauki w klasie (aka „spryt Book”) Nie ma nic wspólnego oo NIM. Jednostka Nie JEST bezpośrednio polecił, co na Lub ONA powinni Uczyć się, lecz Musi wyciągnąć ważna Lekcje oo doświadczeń, nawet jeśli nauka nie nie JEST głównym celem.

Wiedza ukryta JEST ściśle związane ZE zdrowym rozsądkiem, Co jest prawidłowe i Ostrożne osąd opiera SIĘ na prostej percepcji sytuacji i faktów. Jak wiesz, zdrowy rozsądek Nie JEST tak Powszechnego.

Wiedza ukryta LUB WNIOSKI uzyskane z Niej, wydaje się „trzymać” zarówno Faster í Lepiej, KIEDY Lekcje Maja bezpośredni Związek oo celami jednostki. Wiedza, Która JEST oparta na własnym doświadczeniu praktycznym bedzie prawdopodobnie bardziej szkół zasadniczych znaczenie dla osiągnięcia własnych celów, niz bedzie wiedzę, Która JEST oparta na cudzym doświadczeniu, LUB ZE JEST Zbyt ogólne i abstrakcyjne.

JEST zarówno SMART i głupi

Tak, aby Jest Możliwe, ABY Być jednocześnie mądry i głupi. Jestem pewien, že ktos kogo Znasz przychodzi na Myśl w Tym wlasnie momencie. Jednak celem nie nie JEST TU na śmieszność, ale ABY Zrozumieć, w jaki sposób Niektórych z pozoru Bardzo Inteligentne, wykształcone OSOBY LUB o duzym stopniu moze byc tak Silny wag Jeden sposób, w niewiarygodnie Głupie wag innych.

Kobietą, Która JEST szanowanym, dobrze płatna, Dynamiczny Wykonawczy, Który konsekwentnie wybiera Ludzi, którzy nie nie wydają SIĘ Być godne Nia, CZY Człowiek, Który wydaje SIĘ Być filarem społeczności, z kochającą zona i szczęśliwych poland, kończy SIĘ aresztowany pod zarzutem gwałtu.

Artykuł dzięki: