Pages Menu
Categories Menu

uroda slowianska

uroda slowianska Nie powinno się Być Albo / Albo propozycją.

Ostatnie Badania pokazują, wczesna interwencja ZE w Domu IW klasie Moga Mieć Duże znaczenie dla dziecka urodzonego w skrajnym ubóstwie, wedlug Erica Turkheimer, psycholog Z University of Virginia wagowo Charlottesville. W badaniu stwierdzono, že podczas genetyczna wyjaśnia większość różnic w IQ Dla Dzieci wag bogatszych Rodzin, Środowiska – Nie genów – sprawia, Ze większy wpływ na sytuację poland mniejszości w domach o niskich dochodach.

Konkretnie, co naukowcy nazywają „dziedziczność” – Stopień, w Jakim Geny wpływają IQ – byla znacznie niższa dla Ubogich Rodzin. „KIEDY Jestes umieścić W odpowiednim Środowisku, Twoje Geny zaczynają przejmować” Pan Turkheimer powiedział, „piwo wag biednych środowiskach Geny Nie Maja Tej Możliwości”.

Ale istnieją doniesienia, ZE sprzeczności z powyższymi ustaleniami … w pewnym sensie.

Linda S. Gottfredson, profesor studiów edukacyjnych na Uniwersytecie Delaware, napisała w swoim artykule, inteligencja Factor Ogólny ZE Środowisko podzielane przez rodzeństwo Maja niewiele wspólnego z IQ. Wiele Osób Nadal błędnie uważają, ZE różnice Społeczne, psychologiczne i Ekonomiczne Wsród Rodzin stworzyć Trwałe i znaczne różnice w IQ.

Odkryła, ZE genetycy Zachowania odnoszą SIĘ robić takich skutków środowiskowych, JAK „Wspólny”, ponieważ SA jednym wspolne dla Rodzeństwa, Które dorastają RAZEM. JEJ raport stwierdza, že dziedziczność IQ wzrasta wraz z wiekiem; Znaczy się, w Jakim stopniu Rachunki genetyka różnice w IQ Wsród Osób wzrasta wraz z wiekiem.

W Swoim artykule, ZE odnosi SIĘ także zrobić Badań porównujących identyczne i bliźniąt dwujajowych, opublikowane w Ostatnim dziesięcioleciu przez Grupe kierowaną przez Thomasa J. Bouchard, Jr., z University of Minnesota i innych badaczy wskazują, Ze Okolo 40 Procent różnic Między IQ Wieku przedszkolnym wynika z różnic genetycznych, ale dziedziczność wzrasta do 60 Procent po okresie dojrzewania i 80 Procent w późnym Wieku dorosłym.

Artykuł dzięki: