Pages Menu
Categories Menu

uroda dla konesera

uroda dla konesera

Po prostu Nie Potrafie JEJ uciec. Aby dodaje głębszy Sens powiedzenie: „KIEDY w Rzymie, Robić Jak Rzymianie zrobić.” Aby oznacza, uznając, CO DZIEJE SIĘ wag danym Środowisku, a sie po inteligencja dostosowania zrobić Niej – to LUDZIE, którzy je zajmują – ABY przetrwać i odnieść Sukces w JEGO obrębie.

Istnieje rowniez Wiele Różnych form Inteligencji. Przede Wszystkim te stworzone przez dr Howard Gardner, profesor na Uniwersytecie Harvarda Edukacji.

Dr Gardner uważa (i zgadzam), ZE Nasze Szkoły i kultury koncentrować większość swojej Uwagi na językowej i logiczno-matematyczna inteligencja. Mamy szacunek wysoce artykułować LUB logicznych Ludzi naszej kultury. Jednak dr Gardner twierdzi, ZE należy rowniez umieścić jednakową uwagę na osoby W, Które wykazują prezenty w innych Inteligencji: Artystów, Architektów, Muzyków, przyrodników, Projektantów, tancerzy, terapeutów, Przedsiębiorców i innych, którzy wzbogacają świat, w ktorým żyjemy,

Czuł, ZE Tradycyjne pojęcie Inteligencji na podstawie testów IQ, byl Zbyt ograniczony, o tworzone teorie Inteligencji wielorakich w 1983 Roku w celu uwzględnienia w szerszym zakresie potencjału ludzkiego u Dzieci i dorosłych.

Te inteligencje SA:

Inteligencja językowa ( „Słowo smart”)

uroda dla konesera

Logiczno-matematyczna Inteligencji ( „Numer / rozumowanie smart”)

Inteligencja przestrzenna ( „obraz smart”)

Bodily-kinestetycznych Inteligencji ( „Ciało smart”)

Musical inteligencja ( „muzyka smart”)

Inteligencja interpersonalna ( „Ludzi inteligentnych”)

uroda dla konesera

Intrapersonal Inteligencji ( „self smart”)

Przyrodnik Inteligencji ( „natura smart”)

Nie związane z dr Gardner, ale w równym stopniu przestrzegane SA następujące:

Plyn Inteligencji skrystalizowanej

Wedlug About.com, psycholog Raymond Cattell Pierwszy zaproponował pojęcia Inteligencji płynnej i skrystalizowanej i rozwinął teorie oo John Horn.
Artykuł dzięki: