Pages Menu
Categories Menu

uroda skandynawska

uroda skandynawska

Cattell-Horn Teoria Inteligencji płynnej i skrystalizowanej sugeruje, že inteligencja sklada SIĘ oo Wieluniu Różnych Umiejętności, Które współdziałają i współpracują W celu wytworzenia Ogólnej indywidualnej Inteligencji.

Cattell zdefiniowane plynu Inteligencji Jako „… Wykop zrobić postrzegania Relacji niezależnie od poprzedniego określonej Praktyki LUB instrukcji dotyczących Tych Relacji”.szkoła jazdy gdynia Płynny inteligencja do Wykop zrobić myślenia í powodem abstrakcyjnie í rozwiązywać Problemy. Wykop TA JEST uważana za Niezależne od Nauki, doświadczenia i wykształcenia. Przykłady użycia Inteligencji płynnej obejmują rozwiązywanie zagadek i wymyślanie strategii rozwiązywania Problemów.

Inteligencji skrystalizowanej JEST uczenie SIĘ od wcześniejszych doświadczeń i Nauki. Sytuacjach, Które wymagają Inteligencji skrystalizowanej do Czytanie ZE zrozumieniem i słownictwo egzaminy. Ten typ Inteligencji opiera SIĘ na faktach i zakorzenione w doświadczeniach. Ten typ Inteligencji staje SIĘ silniejsza z wiekiem i gromadzić wiedzę i zrozumienie Nowej.

uroda skandynawska

Oba Wyjście Output wzrost Inteligencji w całym okresie dzieciństwa i dojrzewania. Fluid Szczyty Inteligencji w okresie dojrzewania i zaczyna spadać stopniowo zaczynając w Wieku Okolo 30 Lub 40. Inteligencji skrystalizowanej wciąż rośnie w całym dorosłym życiu.

udany inteligencja

uroda skandynawska

Potem JEST Udane Inteligencja, Która JEST autorstwa wywiadu psychologa i profesora Yale, Robert J. Sternberg, Który uważa, že cała koncepcja odnosząca SIĘ zrobić osiągnięcia życiowego IQ JEST Błędne, ponieważ wierzy, Ze IQ JEST DOSC nieszczęśliwym predyktorem osiągnięcia Życia.

JEGO Udane Teoria Intelligence koncentruje SIĘ na trzy rodzaje Inteligencji, ktoré sa połączone, ABY przyczynić SIĘ zrobić czyjegoś Sukcesu: analityczna Ogólnej Inteligencji; Kroki psychiczne LUB Elementy stosowane zrobić rozwiązywania Problemów; Twórczej Inteligencji: wykorzystanie doświadczeń w taki sposób, ZE Foster Insight (kreatywność / Myślenie rozbieżne); i praktycznych Intelligence: umiejętność czytania i dostosować SIĘ zrobić kontekstów Życia codziennego.

Artykuł dzięki: